Özel Anestezi Uzmanı

Uzman Dr. Gül Baytan Yıldız

Anestezi ve Reanimasyon

1976 yılında Ankara’da doğdu. 1993 yılında Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun oldu. 2001 yılında kısa bir süre Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon ABD’nda çalıştı. Ardından Ankara Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon ABD’da uzman olarak 2007 yılında mezun oldu. Mecburi hizmetini isteyerek ve seçerek ülkenin en doğusundaki merkezde ilk anestezi uzmanı olarak yaptı ve verdiği kampanyalar ile çalışmaları için 2008’de yılın doktoru seçilen ilk uzman doktor oldu. Ameliyathane sorumluluğu ve Başhekim yardımcılığı yaptı.
2008 yılında Ankara’da Özel MESA HASTANESİ’NDE göreve başladı. Sonrasında tüm cerrahi branşların yapıldığı 10 bini aşkın kalp, beyin, çocuk, kadın doğum, kulak burun boğaz, göz, genel cerrahi ameliyatlarında bulundu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitime katıldı. Türkiye’de ERC (European Resuscitation Council) kurslarında başarılı bulunarak Instructor potential oldu ve Malta da Generic İnstructor Course (yetişkin ileri yaşam desteği eğiticisi) diploması kazanarak Avrupa Resüsitasyon Derneği;nin bir eğiticisi olma adayı oldu ve sonrasında eğitimlerini tamamlayarak birçok Uluslararası Resüsitasyon Derneği eğitimlerinde eğitici olarak görev aldı. Türkiye BOARD yeterlilik sertifikası mevcut olması yanında Avrupa BOARD yazılı pozitiftir. Aynı zamanda 2015-2017 yılında Türk Anestezi Derneği destekleri ile Avrupa Anestezi Derneği’nden uzmanlık eğitim yenilenme diploması için gereken geliştirme kurslari CEEA(Committee for European Education in Anaesthesiology) ; ESA (European Society of Anaesthesiology ve World Federation of Societies of Anaesthesiologists birligi ile hazırlanmış kursların sonunda refreshing (yenilenme) diplomasını sınav başarıları sonrası almıştır. Almanya, Lusern, Hindistan’da gözlemci olarak Anestezi kliniklerinde bulunmuştur. Birçok spesifik ulusal uluslararası eğitim kurslarında yer almıştır. Atina, Makedonya, San Diego şehirlerinde, American Society and European Society den aldığı ekokardiyografi kurs sertifikaları mevcuttur.

Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde Türk Anestezi Derneği ve Avrupa Resüsitasyon Derneği önderliğinde, ‘Hayata El Ver’ projelerinde meslek gruplarını ve insanları bilinçlendirme konusundaki desteklerinden dolayı derneklerinden plaket aldı.Ulusal ve uluslararası çok merkezli çalışmalarda Özel Hastane’den katılım şartlarını tamamlayarak cok merkezli projelerde bulundu.Kendi çalışmaları ve bilimsel kitap çevirileri ile kitap bölümü yazarlığı da bulunmaktadır.
Ulusal Türk Anestezi Ve Reanimasyon Derneği, Türk Resüsitasyon Derneği, ve Uluslararası European Society of Anaesthesiology ve European Resuscitation Council üyelikleri bulunmaktadır.
2013 yılında özel ve serbest anestezist olarak çalışmak üzere TOBB HASTANESI olarak değişen görevinden ayrılarak muayenehane açmıştır. İkiz annesi, Özgur Yıldız ile evlidir.
Işini seven bir anestezist olarak, klinik ilgi alanları, Estetik Cerrahi’de anestezi, Baş Boyun Cerrahisi ve Otolaringoloji’de Anestezi, hava yolu yönetimi, yeniden canlandırma, ekokardiyografi olarak geçmektedir.

Sertifika, Ödül ve Diplomalar

İletişim
close slider